عنوان ها
اخبار > مراسم افتتاح رویداد ماهرانه دانش آموزی با عنوان «ماهرانه»


    نسخه چاپي           ارسال به دوست

  مراسم افتتاح رویداد ماهرانه دانش آموزی با عنوان «ماهرانه»
 
 

مراسم افتتاح رویداد ماهرانه دانش آموزی با عنوان «ماهرانه» با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید محمود عرب مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین با هدف راه اندازی کسب و کارهای مجازی ویژه دانش آموزان استانهای قزوین، گیلان و زنجان در مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد از همین رو رویداد ماهرانه در راستای بسترسازی برای دانش آموزان در جهت ارایه ایده مشخص و آزاد با توجه به نیازهای آینده و با در نظر گرفتن زیست بوم و آمایش سرزمینی اجرا شد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین اظهار داشت: ما دراین رویداد فصلی که برگزار کردیم با توجه به حرکت پرشتاب تکنولوزی در عرصه های مختلف بازار اشتغال، از شیوه های سنتی موجود به سمت رویکردهای جدید استفاده از تکنولوژی در حال حرکت بهره می بریم لذا با نگاه به تمام مولفه های بازار از پنجره تکنولوژی، فاصله شرایط موجود از شرایط مطلوب مشخص می شود .

 عرب بیان کرد: رهبری می فرماید همان اندازه که به دانش نیازمندیم به پنجه های کارآمد هم نیاز داریم و انتظار دولت ایجاد یک نهضت مهارت آموزی برای توسعه اشتغال است در این راستا اداره کل آموزش فنی و حرفه ای برنامه ریزی دو بخشی را در دستور کار خود  قرار داده است تا این سیاست عملی شود. برای تحقق این مهم باید نیازها را بشناسیم و نیازسنجی کنیم و مبتنی بر نیاز بازار، صنعت، کشاورزی، گردشگری که از  ظرفیت های استان است حرکت کنیم. آمار بیکاری و نیاز به نیروی کار ماهر، تناسب و تعادل  بین نیاز به نیروی کاردر بازار و مهارت نیروی انسانی برقرار نیست و مهارت ورود به بازار با توجه به پیشرفت های شگرف و سریع با مهارت مورد نیاز هماهنگ نیست  لذا بری حل این مشکل نیاز به  برنامه ریزی کوتاه مدت و میان مدت داریم. در کوتاه مدت برای همسان سازی مهارت شاغلان متناسب با تحول کسب و کار باید برنامه ریزی کنیم که در این راستا  با آموزش در کوتاه مدت در طرح محیط کار واقعی و ایجاد مراکز جوار کارگاهی صنعت و کشاورزی تلاش می کنیم ارتقای سطح مهارت در کوتاه مدت محقق شود و در برنامه میان مدت با گروه هدف دانشگاهیان، دانش آموزان و دانش آموختگان در طرح کهاد، نخلستان و طرح تاسیس شهرک مهارتی که برای مشاغل آینده می باشد خواهان پیشرفت گام های مهارتی هستیم.

در پایان از پویا ملاحسینی دانش آموز قزوینی که در مسابقات کشوری رباتیک رالی در دانشگاه شریف صاحب رتبه اول شده بود تجلیل شد.

  
   تاریخ درج خبر : 1401/08/30   |   ساعت درج خبر : ١١:٥٦   |   تعداد نمایش خبر : 26


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
بازديدکنندگان اين صفحه: 862441 | بازديدکنندگان امروز: 157 | کل بازديدکنندگان: 6722607 | بازديدکنندگان آنلاین: 1 | زمان بارگزاري صفحه: 0.4741 ثانيه