» جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته جستجو در وب
منو اصلی
 
اخبار > حرفه آموزی و توانمندسازی سربازان


    نسخه چاپي           ارسال به دوست

  حرفه آموزی و توانمندسازی سربازان
 
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان قزوین: مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای قزوین دراین نشست اظهارکرد ارتقای توانمندی‌ مهارتی سربازان در دوران خدمت می تواند در کاهش آمار بیکاری افراد پس از پایان دوره سربازی نقشی اثرگذار باشد.

مددی افزود: آموزش محصول محور یکی از طرحهای آموزشی است که می تواند آموزش مهارتی را تبدیل به تولید محصول وخدمات کرده و سبب می شود کارآفرینی و اشتغال توسعه یابد.

وی عنوان کرد: فراگیری آموزش فنی وحرفه ای امیدواری بسیاری دربین سربازان ایجادکرده تادرآینده نزدیک  بعنوان نیروی ماهر ومتخصص وارد بازار کار شوند.

مددی تاکید کرد: این آمادگی وجود دارد تا با برنامه مدون سربازان از ظرفیت های کارگاهی مراکزآموزشی استان برای فراگیری مهارت مورد نیاز بهره مند شوند.

مددی تصریح کرد: با تشریک مساعی و هم افزایی بین بخشی و به اشتراک گذاری امکانات آموزشی می توان از تمام ظرفیت ها وپتانسیل دو مجموعه برای ارایه خدمات مهارتی بهره مند شد و مدت زمانی که افراد دارای مهارت برای یافتن شغل در انتظار خواهند بود، بسیار کمتر از افراد فاقد مهارت است.

سردار سرتیپ پاسدار رستمعلی رفیعی آتانی فرمانده سپاه حضرت صاحب‌الأمر(عج( در استان قزوین با اشاره به اینکه همه وام دار مردم، نظام و انقلاب هستیم و باید طوری فعالیت شود تا هیچ کاری  روی زمین نماند، گفت: عزم برای توانمندسازی و حرفه‌آموزی سربازان در طول مدت خدمت در سپاه وبسیج جزم است.

سردارآتانی عنوان کرد: مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه با شعارجهش مهارت، جهش اشتغال و جهش تولید در یگان‌های مسلح استان خوزستان اجرا می‌شود و استفاده از ظرفیت جوانان مهمترین اولویت سپاه بوده که اگر به آن توجه شود به پیشرفت و آبادانی کشور و توسعه فضای کسب و کار می‌انجامد.

وی ادامه داد: حرفه آموزی و توانمندسازی سربازان می تواند پس از دوران خدمت آن ها را وارد بازار کار کرده و بخش عمده ای از مشکلات و دغدغه های شغلی آن ها را برطرف سازد.

وی خاطرنشان کرد: در راستای توسعه مهارت آموزی در سپاه در آینده نزدیک مرکز مهارت آموزی  که بر اساس استاندارد آموزش فنی و حرفه ای  تجهیز شده آماده بهره برداری است تا در رشته های مختلف مهارتی متناسب با نیاز بازار کار آموزش مهارتی ارایه دهد.  

سردار آتانی بیان نمود: مجتمع کوثر قابلیت برگزاری دوره های آموزشی شامل 22 غرفه ی تعمیرات ماشین های سبک در رشته های متفاوت را داراست که می تواند تبدیل به مرکز جوارگارگاهی شده که آموزش سربازان سپاه وخانواده هایشان  دراولویت وسپس متقاضیان آزاد میتوانند از خدمات این مرکز استفاده نمایند.

  
   تاریخ درج خبر : 1400/09/16   |   ساعت درج خبر : ١٢:٣٥   |   تعداد نمایش خبر : 228


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
تاریخ آخرین بروز رسانی: 1401/04/13 | بازديدکنندگان اين صفحه: 710703 | بازديدکنندگان امروز: 148 | کل بازديدکنندگان: 6534604 | بازديدکنندگان آنلاین: 2 | زمان بارگزاري صفحه: 0.5320 ثانيه
مسئولیت محتوای اخبار به عهده روابط عمومی و اطلاعات درج شده در هر بخش به عهده مدیر مربوطه می باشد. طراحی، اجرا، پشتیبانی: مدیریت فناوری ارتباطات و اطلاعات
Copyright © 2008 IRAN TVTO . All rights reserved