عنوان ها
اخبار > راه اندازی مرکزآموزش وکارآفرینی نشان می‌دهد که زنان و مردان روستایی ظرفیت زیادی دارند و با شناسایی و آموزش آنها می‌توان فرصت‌های اشتغال زیادی را خلق کرد


    نسخه چاپي           ارسال به دوست

  راه اندازی مرکزآموزش وکارآفرینی نشان می‌دهد که زنان و مردان روستایی ظرفیت زیادی دارند و با شناسایی و آموزش آنها می‌توان فرصت‌های اشتغال زیادی را خلق کرد
 
 

به  گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین ، هدایت الله جمالی پور روز سه شنبه در حاشیه افتتاح یک مرکز کارآفرینی زنان سرپرست خانوار در روستای نجم آباد از توابع شهرستان قزوین در جمع خبرنگاران با تبریک روز روستا و عشایر، افزود: روستا همیشه به عنوان محور توسعه، اثر زیادی بر اقتصاد ملی داشته و نقش خود را به خوبی در حوزه توسعه کشور ایفا نموده است.

 استاندار قزوین گفت: راه اندازی مرکزآموزش وکارآفرینی نشان می‌دهد که زنان و مردان روستایی ظرفیت زیادی دارند و با شناسایی و آموزش آنها می‌توان فرصت‌های اشتغال زیادی را خلق کرد.باید همه ظرفیت‌ها از قبیل پرداخت وام، برگزاری دوره‌های آموزشی و... را تجمیع کرد تا روستاهای استان به یک کانون اقتصادی، کارآفرینی و اثرگذاری در اقتصاد ملی و منطقه‌ای تبدیل شوند.

 

وی گفت: هرچقدر روستا کارآفرین باشد و زنان روستایی نقش مهمی را در تولید ایفا کنند و ظرفیت‌های تولیدی روستا فعال شود به امنیت ملی و اقتصاد کشور کمک می‌کند و مسایل و مشکلات کشور را کاهش خواهد داد.

استاندار قزوین اضافه کرد:متاسفانه غفلت از ظرفیت روستاها در گذشته‌ موجب شد حاشیه شهرها شلوغ شود و مردم از روستاها به حواشی شهرها مهاجرت کنند و هم خود آنها دچار آسیب شوند و هم برای شهرها آسیب تولید گردد.

جمالی پور گفت:این در حالی است که این روستاها می‌توانستند به عنوان مهمترین رکن اقتصادی، نقش بسیار ارزشمندی را در توسعه ایفا کنند و هم خود به سرمایه‌های خوبی برسند و هم در توسعه اقتصاد ملی کمک کار باشند.

وی افزود: امروز سیاست نظام، دولت و مقام معظم رهبری بر این است که همه باید به روستاییان کمک کنند تا ظرفیت‌هایی روستایی فعال شود و زنان و مردان روستا به یک کارآفرین تبدیل شوند.

استاندار قزوین با بیان اینکه روستاها همواره در تاریخ، اثرگذاری بسیار مثبتی در اقتصاد کشور داشته اند، افزود: همین امروز هم بخش زیادی از نیاز کشور در حوزه غلات، صیفی‌جات و میوه‌ها توسط روستاییان تولید می‌شود و ما باید این ظرفیت‌ها را به یک ظرفیت بزرگتر برای بازآفرینی اقتصاد روستاها تبدیل کنیم.

این مسوول گفت: با راه اندازی چنین مراکزی حتما روستاییان در روستاها خواهند ماند و مهاجرت معکوس شکل خواهد گرفت و یک روستای سرزنده، کارآفرین و اقتصاد محور در استان و کشور ما رقم خواهد خورد.

  
   تاریخ درج خبر : 1399/07/15   |   ساعت درج خبر : ١٨:٠٧   |   تعداد نمایش خبر : 101


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
بازديدکنندگان اين صفحه: 690313 | بازديدکنندگان امروز: 236 | کل بازديدکنندگان: 5801747 | بازديدکنندگان آنلاین: 2 | زمان بارگزاري صفحه: 0.6130 ثانيه