عنوان ها
اخبار > تفاهم نامه همکاری بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای قزوین و کانون معلولان توانا با هدف تقویت آموزش‌های مهارتی در جامعه معلولان به امضاء رسید.


    نسخه چاپي           ارسال به دوست

  تفاهم نامه همکاری بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای قزوین و کانون معلولان توانا با هدف تقویت آموزش‌های مهارتی در جامعه معلولان به امضاء رسید.
 
 

 

با هدف تقویت آموزش‌های مهارتی و ارتقاء مهارت معلولان گرامی و کسب آمادگی مورد نياز ویژه ورود به بازاركسب و كار با هدف تسهیل در جهت اشتغال معلولین ، تفاهم نامه همکاري بین اداره کل آموزش فني و حرفه اي استان قزوین و کانون معلولین توانا قزوین منعقد شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل آمزش فني و حرفه اي استان قزوین، این تفاهم نامه با حضور محسن مددی، مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان و محمدرضا هادی‌پور ، مدیر عامل کانون معلولین توانا ، با هدف اجرای دوره های آموزشی برای  کارکنان اجرای طرح مهارت ‌آموزی برای معلولین ، و نیاز سنجی و اجرای دوره آموزشی جهت  و کسب آمادگی مورد نياز ویژه ورود به بازاركسب و كار با هدف تسهیل در جهت اشتغال معلولین منعقد شد.

بنابراین گزارش؛ همکاري در جهت امکان استفاده از ملزومات (مکان و تجهیزات آموزشی)، جهت ارایه آموزش‌های مهارتی سخت به فراگیران  کانون معلولین توانا در شیفت خالی کارگاه های آموزشی مراکز تابعه در قالب قراردادهای آموزشی ، همکاری در جهت تعریف دوره های مشترک به طبق استاندارد های مهارتی ‌با ‌رعايت ‌ضوابط‌ سنجش‌ سازمان ‌آموزش ‌فني ‌و ‌حرفه‌اي ‌كشور ، همکاری در تامین اساتید و مربیان مورد نیاز برای برگزاری آموزش های مشترک  و ارائه تاییدیه مربیگیری به افرادی که از طرف کانون معرفی شده و شرایط تدریس در آن رشته را دارا می باشند براساس دستورالعمل مربیان برون سازمانی، همکاری در تامین محل عرضه محصولات تولیدی برای آموزش دیدگان ، برنامه ریزی جهت برگزاری مسابقات آزاد مهارت معلولین. از تعهدات اداره کل آموزش فني و حرفه اي استان قزوین در اين تفاهم نامه  است.

برگزاري ‌آزمون، ‌صدور‌ گواهينامه‌هاي‌ آموزشي در دوره های مشترک ، همکاری در جهت صدور گواهینامه های مشترک در قالب طرح مهارت های ویژه برای دوره های کوتاه مدت و غیر استاندارد

، كمك  و هدايت کانون توانا برای تدوين استاندارد هاي(شغل و آموزش) ، مشاوره شغلی و تهیه بانک اطلاعاتی از فراگیران به منظور رهگیری اثر بخشی ارایه آموزش‌ها در توسعه و بهبود اشتغال پذیری.

از ديگر تعهدات آموزش  فني و حرفه اي استان قزوین  برای اجرايي شدن اين تفاهم نامه است.

این گزارش می افزاید: تعریف دوره های مهارتی، متناسب با نياز بازار کسب و کار استان ، نیازسنجی و اعلام نيازهايآموزشمهارت فنی و تخصصی ، نیازسنجی و اعلام نيازهايآموزشی در مهارت های نرم از قبیل كارآفريني، مديريت كسب‌ و کار، آمادگی شغلی ،استارت آپ و....   ، برنامه ريزي و اولويت بندي دوره های آموزشی که باید بصورت مشترک با امکان صدور مدرک از سوی فنی و   حرفه ای و یا مبتنی بر امکانات تجهیزاتی و کارگاهی است درقالب تهیه لیست ، مشارکت در تامين مربي،جهت تدريس دردوره‌هاي مهارتي مشترک  مورد نياز مطابق ضوابط سازمان آموزش فني و حرفه‌اي در قالب قراردادهای آموزشی جداگانه،ثبت مشخصات داوطلبان در دورهها و تهيه کارت ثبت نام در پورتال آموزشی دوره ها و ثبت نام برای ساماندهی فراگیران جهت شرکت درآزمون‌ها و کمک به برگزاری مسابقات آزاد مهارت معلولین.از  مهم ترین تعهدات کانون معلولین توانا در اين تفاهم نامه است.

گفتني است: این تفاهم نامه در 6 ماده و 3 تبصره تهیه و تنظیم گردیده و مدت اجراي اين تفاهم نامه از تاريخ امضاء به مدت دو ‌سال خواهد بود.

  
   تاریخ درج خبر : 1399/02/20   |   ساعت درج خبر : ١١:٣٢   |   تعداد نمایش خبر : 99


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
بازديدکنندگان اين صفحه: 666564 | بازديدکنندگان امروز: 132 | کل بازديدکنندگان: 5697776 | بازديدکنندگان آنلاین: 1 | زمان بارگزاري صفحه: 0.5090 ثانيه