عنوان ها
اخبار > برای کارگران ساختمانی مجوز مرکز تخصصی آموزش صنعت ساختمان صادر می شود


    نسخه چاپي           ارسال به دوست

  برای کارگران ساختمانی مجوز مرکز تخصصی آموزش صنعت ساختمان صادر می شود
 
 

به‌گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین ؛ محسن  مددی در نشست با مسئولان سازمان نظام‌ مهندسی ساختمان استان قزوین با اشاره به  ایجاد وصدور مجوز مرکز تخصصی آموزش صنعت ساختمان اداره کل فنی و حرفه‌ای، اظهار داشت: طی چند سال گذشته یکی از دغدغه‌های سازمان فنی و حرفه‌ای ایجاد تعامل و وفاق میان دستگاه‌های ارائه دهنده خدمات فنی و مهندسی است.

مدیرکل فنی و حرفه ای استان قزوین ادامه داد: کارگران از اقشار و تلاشگران جامعه هستند که در جامعه به طور ویژه  مورد توجه قرار نمی‌گیرند، با این اقدام می‌توان گام‌های مثبتی در راستای ساماندهی کارگران صنعت ساختمان، پیمانکاران و متقاضیان برداشت.

وی با اشاره به صادرات خدمات فنی و حرفه‌ای افزود: هم اکنون در شرایطی هستیم که باید بر آموزش و گسترش توانایی کارگران توجه ویژه شود تا متناسب با آن، کارگران با مدارک بین‌المللی نیز آموزش دهیم تا امکان ارائه خدمات مطلوب از سوی این کارگران در کشورهای همسایه نیز فراهم شود.

مددی خاطرنشان کرد: باید تدابیر ویژه‌ای اندیشید که با ایجاد مرکز تخصصی آموزش صنعت ساختمان بخشی از نگرانی‌های جامعه در خصوص مهارت و کیفیت کار کارگران، کاسته شود.

وی با اشاره به مرکز تخصصی آموزش صنعت ساختمان تصریح کرد: هدف اصلی به ‌منظور برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی_مهارتی مورد نیاز کارگران و استادکاران ساختمانی، در راستای افزایش بهره‌وری و تربیت نیروی انسانی ماهر و توانمندسازی آنها، ارتقای کیفیت اجرای کار، کاهش مشکلات نظارت برای مهندسین ناظر، افزایش رضایت کارفرمایان و مالکین در به‌کارگیری نیروهای ماهر و آموزش‌دیده و تعیین صلاحیت شده بومی در زمینه اجرای صنعت ساختمان است.

رییس سازمان نظام مهنسی عنوان کرد: آموزش‌های تخصصی تأثیر به سزایی در ارتقاء کیفیت ساخت و سازها دارد، با توجه به اینکه نظارت‌ها مستمر است و نظارت مقیم صورت نمی‌گیرد، آموزش‌ها سبب می‌شود ساخت و سازها به‌سوی حرفه‌ای شدن سوق داده شود و همه نسبت به آموزش‌ها احساس مسئولیت کنند، آموزش‌ها سبب می‌شود مسئولیت مهندسان در رابطه به بحث‌های ایمنی کاهش و قسمتی از مسئولیت به کارگران ساختمانی منتقل شود، در این تفاهم‌نامه، ارائه آموزش از سوی فنی و حرفه‌ای در حوزه برق و تأسیسات فنی لحاظ شده که در گام‌های بعدی آموزش برای سایر رشته‌ها نیز، اضافه می‌شود.  
   تاریخ درج خبر : 1399/08/06   |   ساعت درج خبر : ٠٩:٢٥   |   تعداد نمایش خبر : 98


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
بازديدکنندگان اين صفحه: 678131 | بازديدکنندگان امروز: 98 | کل بازديدکنندگان: 5748272 | بازديدکنندگان آنلاین: 2 | زمان بارگزاري صفحه: 0.4530 ثانيه