عنوان ها
اخبار > نشست مدیران کل امور اجتماعی ، بانوان و خانواده و امور روستایی استانداری با مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین


    نسخه چاپي           ارسال به دوست

  نشست مدیران کل امور اجتماعی ، بانوان و خانواده و امور روستایی استانداری با مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین
 
 

 

نشست مدیران کل امور اجتماعی ، بانوان و خانواده و امور روستایی  استانداری با مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین ؛ به منظور توانمند سازی و مهارت آموزی نیروی کارماهر ، کاهش آسیب های اجتماعی ناشی از فقر و بیکاری ، توانمند سازی اقشار آسیب پذیر و توسعه آموزشهای روستایی نشست مشترکی مریم بیدخام مدیرکل اموراجتماعی و فرهنگی ، صدیقه ربیعی مدیرکل اموربانوان و خانواده و معاون مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری با محسن مددی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین برگزارکردند.

در این جلسه مشترک محسن مددی با تاکید به رویکرد آموزشی و برنامه ریزی آموزشی سال 99عنوان کرد :  اهداف و رسالت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای بر توانمندسازی و مهارت آموزی افراد جامعه ،آماده سازی نیروی کارماهر ، ارتقای مهارت شاغلین ، ارتقای بهره وری واصناف ،صنایع و تعاون ، ارتقای معیشت روستائیان و مشاغل آزاد و توسعه  آموزش های مهارتی روستایی است که با حمایت و همکاری دستگاههای و مدیران کل استانداری میسر می گردد.

مددی اظهار داشت : در سال 99 سهم آموزش روستایی از 12 به 28 درصد می رسد و معتقدیم می توان هر روستا را به یک کارخانه تبدیل کرد . روستایی فقیر از فقر مهارتی رنج می برند ، روستای غنی از ثروت مهارت افزایی می برند.

مددی تاکید کرد : آموزش پایه توسعه است طی اثر بخشی آموزشهای فنی و حرفه ای در زندانها متوجه شدند که 70درصد فاقد هرگونه مهارت شغلی و حرفه ای هستند چنانچه  آموزش می تواند منجر به کاهشهای آسیب اجتماعی گردد.

در ادامه بید خام مدیر کل امور اجتماعی ، آموزش کوددکان کار ،آموزش خانواده های معتادین و زندانیان مطالبه نمود و اظهار داشت : برای اجرایی شدن ظرفیتهای فنی و حرفه ای باید این اداره کل در کارگرو های خاص حضور نماید.

ربیعی مدیرکل امور بانوان و خانواده عنوان کرد: دسته بندی در سیاستها صورت گرفته که در راس همه این سیاستها آموزش قراردارد و این موضوع زمینه رشد را در کشورهای توسعه یافته ایجاد کرده است .

وی بیان داشت : باید از آموزشهای فیریکی و حضوری به غیر حضو ری و مجازی روی آوریم و آموزشهای نوین منطبق با نیاز روز را برنامه ریزی نماییم .

در ادامه معاون دفتر امور روستایی استانداری گفت : ما به سیاستگذاری در عرصه آموزش قائل هستیم و اعتقاد راسخ به جایگاه آموزش داریم و خواستار توجه ویزه به آموزش در بخش روستایی  شد .

در پایان از مرکزخواهران قزوین توسط مدیران کل امور اجتماعی ، بانوان و خانواده و امور روستایی  استانداری با  همراهی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین بازدید بعمل آمد.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

  
   تاریخ درج خبر : 1399/04/11   |   ساعت درج خبر : ١٢:٥٨   |   تعداد نمایش خبر : 36


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
بازديدکنندگان اين صفحه: 657988 | بازديدکنندگان امروز: 80 | کل بازديدکنندگان: 5653753 | بازديدکنندگان آنلاین: 1 | زمان بارگزاري صفحه: 0.5660 ثانيه