عنوان ها
اخبار > توسعه مهارت آموزی از اهمیت زیادی در نگاه برنامه‌ای برخوردار است/ «سند مهارت» می‌تواند پایه گذار حرکتی نو در استان باشد


    نسخه چاپي           ارسال به دوست

  توسعه مهارت آموزی از اهمیت زیادی در نگاه برنامه‌ای برخوردار است/ «سند مهارت» می‌تواند پایه گذار حرکتی نو در استان باشد
 
 

علی اوسط هاشمی، معاون وزیر تعاون و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در دیدار با  استاندار قزوین بر تدوین سند مهارت استان تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، علی اوسط هاشمی، معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با هدایت الله جمالی پور، استاندار قزوین، 23 اردیبهشت  ماه سال جاری در محل استانداری قزوین دیدار کرد.

بنا براین گزارش، هاشمی با تأکید بر تهیه سند مهارت استان قزوین با توجه به اسناد بالادستی و استانی، گفت: تهیه سند مهارت منجر به برداشتن گام‌های بلندی برای اشتغال زایی و رفع تهدیدهای شغلی استان در سال‌های آینده می شود.

وی افزود: تنظیم سند مهارت از جمله وظایف استان است که باید با مشارکت دستگاه‌های اجرایی با توجه به اسناد بالادستی و آمایش سرزمین و...تهیه شود.

معاون وزیر بیان کرد: در این سند مشخص خواهد شد که استان طی سال‌های آینده با چه چالش هایی  مواجه خواهد شد و راهکارهای صیانت از اشتغال نیز در این سند دیده می‌شود.

 

«سند مهارت» می‌تواند پایه گذار حرکتی نو در استان باشد

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، با بیان اینکه تهیه این سند می‌تواند پایه گذار یک حرکت نو در استان قزوین باشد، گفت: توسعه مهارت آموزی از اهمیت بسیار زیادی در نگاه برنامه‌ای برخوردار است و اشتغال بدون مهارت  به هیچ وجه موفق و پایدار نخواهد بود.

هاشمی تصریح کرد: نگاه به سند مهارت هر استان،  طبق اقتضائات و آینده آن استان تهیه شود تا جوانان جویای کار، آینده خود را صرفاً در شغل دولتی جست و جو نکنند.

وی افزود :  شورای مهارت در استان ها باید به صورت منظم و مستمر برگزار شود تا گام‌های عملیاتی برای افزایش اشتغال زایی و رفع تمرکز شغلی از ادارات دولتی برداشته شود.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در سطح کشور حدود ۶۰۰ مرکز ثابت آموزش فنی و حرفه‌ای و پنج هزار و ۷۰۰ کارگاه آموزشی در رشته‌های مختلف داریم که ۶ هزار مربی باسابقه در آن ها فعالیت دارند و می‌توانند مشکل امروز اشتغال جامعه را حل کنند.

  
   تاریخ درج خبر : 1399/02/24   |   ساعت درج خبر : ١٢:٣١   |   تعداد نمایش خبر : 38


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
بازديدکنندگان اين صفحه: 653280 | بازديدکنندگان امروز: 498 | کل بازديدکنندگان: 5616390 | بازديدکنندگان آنلاین: 2 | زمان بارگزاري صفحه: 0.4290 ثانيه