عنوان ها
اخبار > راهکار حل معضل بیکاری توجه جدی به مهارت آموزی و کارآفرینی و عبور جامعه از فرهنگ غلط مدرک گرایی


    نسخه چاپي           ارسال به دوست

  راهکار حل معضل بیکاری توجه جدی به مهارت آموزی و کارآفرینی و عبور جامعه از فرهنگ غلط مدرک گرایی
 
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین:

امینی گفت: امروزه جمع زیادی از فارغ التحصیلان دانشگاهی به خیل جمعیت بیکاران در کشور پیوسته اند و در انتظار یک معجزه برای یافتن فرصت شغلی هستند، این در حالی است که استخدام در دولت دارای ظرفیت محدودی است و جمع بسیار اندکی از این قشر امکان اشتغال در ادارات و دستگاه های دولتی را دارند و از سوی دیگر بخش زیادی از این قشر با وجود تقاضای بازار کار، از توانمندی و مهارت فنی لازم برای حضور در بازار کار نیز برخوردار نیستند. طی دهه های گذشته فرهنگ غلط مدرک گرایی موجب شد تا جمع زیادی از جوانان تنها بواسطه فشار اجتماعی و خانواده و کسب پرستیژ راهی دانشگاه ها شده و به تحصیلات آکادمیک و تئوری بپردازند اما به دلیل نبود ظرفیت لازم برای اشتغال زایی دانشگاهیان در رشته های مورد نظر و همچنین فقدان مهارت، این افراد به صف بیکاران پیوسته و به معضلی برای جامعه تبدیل شده اند و از دولت انتظار و توقع دارند که برای آنها اشتغال ایجاد کنند، انتظار و توقعی که در دنیای امروز  به نظر نامعقول به نظر می رسد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین افزود: در شرایط فعلی به نظر می رسد یکی از راهکارهای اساسی و مهم برای کاستن از معضل بیکاری در جامعه توجه بیشتر جوانان و افرادی جویای کار به کسب مهارت و دانش فنی باشد. بخشی از آموزش های فنی و حرفه ای در مراکز آموزشگاهی دولتی هر ساله به شکل رایگان برای متقاضیان برگزار می شود و بخش دیگر نیز از سوی آموزشگاه های آزاد ارایه می شود که جویندگان کار با حضور در آنها و کسب مهارت از شانس بالایی برای شاغل شدن و خلاص شدن از شر بیکاری برخوردار می شوند.

 

  
   تاریخ درج خبر : 1398/11/06   |   ساعت درج خبر : ١٠:٤٠   |   تعداد نمایش خبر : 3158


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
بازديدکنندگان اين صفحه: 666585 | بازديدکنندگان امروز: 230 | کل بازديدکنندگان: 5697874 | بازديدکنندگان آنلاین: 3 | زمان بارگزاري صفحه: 0.5990 ثانيه