عنوان ها
اخبار > آغاز آزمون های پروژه محور در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین


    نسخه چاپي           ارسال به دوست

  آغاز آزمون های پروژه محور در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین
 
 

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قزوین اعلام کرد: در راستای کیفیت‌بخشی به آموزش‌های مهارتی، آزمون‌های پروژه‌ محور با رویکرد سنجش عملکرد و آزمون تکوینی برگزار می‌شود.

حجت اله امینی با اعلام اینکه هدف از این طرح اجرای سیاست اعتباربخشی به گواهینامه‌های مهارتی این سازمان و تحقق برنامه‌های عملیاتی سال جاری است افزود: در این طرح آزمون‌های سنجش متقاضیان بخش آموزش، با مشارکت بخش خصوصی و به صورت تکوینی در طول مدت دوره آموزش و به صورت پروژه‌محور برگزار می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی وحرفه‌ای قزوین با اعلام تصویب آئین نامه سنجش عملکردی پروژه محور در شورای سیاست گذاری سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، بیان کرد: با اجرای این طرح نظام جامع آموزش فنی‌وحرفه‌ای به سمت صلاحیت حرفه‌ای سوق داده می‌شود و در راستای عملیاتی کردن این طرح از مربی، آزمونگر و پژوهشگر استفاده خواهد شد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در این شیوه که برای مهارت آموزان در دوره‌های حضوری اجرا می‌شود، علاوه بر تلفیق دانش و مهارت، از طریق آزمون‌های عملی پروژه محور، نقش مربیان در ارزیابی کار آموزان برجسته‌تر خواهد کرد.

وی افزود: در طرح سنجش عملکردی پروژه‌محور ۲۵ درصد از نمره نهایی آزمون، با روش ارزشیابی تکوینی در طول دوره بر اساس سه شاخص دانش، مهارت عملی و نگرش و اخلاق حرفه‌ای کارآموز توسط مربی، تعیین می‌شود.

 

  
   تاریخ درج خبر : 1398/10/02   |   ساعت درج خبر : ٠٨:٣٣   |   تعداد نمایش خبر : 64


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
بازديدکنندگان اين صفحه: 639721 | بازديدکنندگان امروز: 953 | کل بازديدکنندگان: 5539831 | بازديدکنندگان آنلاین: 2 | زمان بارگزاري صفحه: 0.4910 ثانيه