عنوان ها
اخبار > ضرورت توانمندسازی تشکلهای مردم نهاد در راستای افزایش خدمات اجتماعی جامعه


    نسخه چاپي           ارسال به دوست

  ضرورت توانمندسازی تشکلهای مردم نهاد در راستای افزایش خدمات اجتماعی جامعه
 
 

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی  استانداری گفت:  گسترش فرهنگ مهارت‌آموزی و خودباوری زنان برای ارتقای سطح فعالیت‌های اجتماعی و حرفه‌ای، کاهش آسیب‌های اجتماعی و تقویت زنان در معرض آسیب از طریق توانمندسازی و حمایت‌های خوداشتغالی،  استفاده از ظرفیت‌های آموزشی و پژوهشی در راستای انجام ماموریت‌ها و تکالیف سازمانی و تربیت نیروی کار ماهر از طریق برگزاری دوره‌های آموزشی زمینه ارتقا و افزایش خدمات اجتماعی جامعه فراهم خواهد شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین:

 مریم بیدخام مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در دیدار با حجت اله امینی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین عنوان کرد:  توسعه زیرساخت های فرهنگی و اجتماعی در مناطق کمتر توسعه یافته نیازمند همراهی سازمانهای مردم نهاد و دستگاههای اجرایی است.

بیدخام اظهار کرد:  سال گذشته از محل اعتبارات سازمان اجتماعی کشور اعتبار خوبی به مناطق ضعیف اختصاص یافت و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای  با مشارکت این دفتر اقدام به برگزاری دوره های آموزشی در محله دیمج قزوین و محله مهاجرانی شریفیه و کمپ سفیران طلوع جهت ارائه خدمات به جامعه هدف نمود .
بیدخام راه اندازی مراکز اشتغالزایی برای زنان سرپرست خانوار و توانمندسازی آنها را از دیگر اقدامات این منطقه برشمرد و اظهار کرد اجرای این برنامه ها با مشارکت سازمانهای مردمی از محل اعتبارات سازمان اجتماعی کشور بوده است .

امینی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای  با بیان اینکه این طرح موجب پایدارسازی مشاغل، شبکه سازی، اتصال به بازار و هدفمندی فعالیت‌ها ، توانمند می‌شود،  تصریح کرد:  طبق برنامه ریزی‌های انجام گرفته،  دوره های آموزشی جامعه هدف این طرح در نهایت دقت و نظم برگزار خواهد شد و بعد از آن با هدایت پشتیبانان طرح،  افراد با تیم سازی و ارتباط با بازار کار به فعالیت خواهند پرداخت.

وی در ادامه افزود :  در طرح ملی توانمندسازی زنان سرپرست خانوار بسیاری از ملزومات اشتغال آنان مانند آموزش و احصاءکردن شغلهای متناسب  با  بازار کار و کسب و کارهای کوچک خانگی و تجاری سازی دیده شده و اجرای آن باعث تحول در حوزه اشتغال جامعه هدف می‌شود.

بنا به این گزارش در این دیدار تعامل و همکاری دو جانبه در خصوص زمینه سازی در انعقاد تفاهم نامه با هدف هم افزایی آموزشهای مهارتی در سطح  استان مطرح شد.

 

  
   تاریخ درج خبر : 1398/09/10   |   ساعت درج خبر : ١٠:١٧   |   تعداد نمایش خبر : 181


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
بازديدکنندگان اين صفحه: 653167 | بازديدکنندگان امروز: 227 | کل بازديدکنندگان: 5614663 | بازديدکنندگان آنلاین: 1 | زمان بارگزاري صفحه: 0.4570 ثانيه