» جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته جستجو در وب
منو اصلی
 
اخبار > مراکز آموزش فنی و حرفه ای باید به مراکز آموزش فنی و حرفه ای کارآفرین تبدیل شوند


    نسخه چاپي           ارسال به دوست

  مراکز آموزش فنی و حرفه ای باید به مراکز آموزش فنی و حرفه ای کارآفرین تبدیل شوند
 
 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین ، محسن مددی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین و معاونین  ، از تمامی واحدها و بخش های اداری و آموزشی مرکز بازدید کرد .

محسن مددی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین ، به همراه معاون آموزش وپژوهش این اداره کل ،معاون اداری و پشتیبانی و رییس آموزش و پژوهش اداره کل برای دیدار با کارکنان، بررسی امور جاری، برنامه های آتی و مشکلات مرکز آموزش فنی و حرفه ای شماره 1 برادران البرز از این مرکز بازدید کرد.

در این بازدید توانمندیها و نقایص آن مرکز مورد ارزیابی قرار گرفت و با حضور در کارگاههای آموزشی فعال با مربیان و کارآموزان آن در خصوص نحوه آموزش، تجهیزات، ابزار آموزشی و فرآیند آموزشهای فنی و حرفه ای تبادل نظر و مقرر شد، فهرست ابزار و مواد مصرفی مورد نیاز کارگاهها در اسرع وقت تهیه و برای تصمیم گیری به اداره کل  ارسال شود.

در این بازدید مددی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای قزوین، رسالت و مأموریتهای آموزش فنی و حرفه ای، روند و فرآیند برنامه ریزی اجرای دوره های آموزش مهارت، استانداردهای آموزشی، لزوم اقدام براساس نیازهای منطقه ای را بطور مفصل تشریح نمود.

ایشان با تاکید به  اینکه مراکز با تغییر نگرش و تغییر فرایند آموزش بایستی در این شرایط که سال جهش تولید است  و نیاز مند اشتغال ،به مراکز کار آفرین تبدیل شوند اظهار داشت : در این مراکز باید آموزش ها هدفمند و متناسب با نیاز جامعه بوده و کار اموزان علاوه بر دوره های فنی و تخصصی با حضور در صنف مربوطه با استفاده از ظرفیت مهارت آموزی در محیط کار واقعی استرس ناشی از کار بعد از آموزش را نخواهند داشت و با کسب تجربه آموزش در صنف و نیز کسب مهارت آمادگی بهتری برای حضور در کار را خواهند داشت .علاوه بر آموزش تخصصی و حضور در محیط کار یک دوره کسب و کار و کارآفرینی نیز فراخواهندگرفت که جزئیات این طرح به زودی اعلام خواهد شد.

وی در ادامه بازدید در خصوص ایجاد فضا و سالن ورزشی جهت رفاه همکاران و واگذاری بخشهایی از مرکز به بخش خصوصی که قابل استفاده برای همکاران و کارآموزان نمی باشد مطلالبی ارائه نمود.

 در پایان مددی، ضمن تقدیر و تشکر ازکارکنان و مربیان مرکز درخصوص ارائه آموزش های فنی و حرفه ای تصریح کرد : اداره کل آموزش فنی و حرفه ای درخصوص رفع نواقصات کارگاههای آموزشی اقدامات لازم را انجام خواهد داد .

 

  
   تاریخ درج خبر : 1399/02/11   |   ساعت درج خبر : ١١:٢٥   |   تعداد نمایش خبر : 52


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
تاریخ آخرین بروز رسانی: 1399/03/11 | بازديدکنندگان اين صفحه: 535148 | بازديدکنندگان امروز: 517 | کل بازديدکنندگان: 5616409 | بازديدکنندگان آنلاین: 1 | زمان بارگزاري صفحه: 0.4660 ثانيه
مسئولیت محتوای اخبار به عهده روابط عمومی و اطلاعات درج شده در هر بخش به عهده مدیر مربوطه می باشد. طراحی، اجرا، پشتیبانی: مدیریت فناوری ارتباطات و اطلاعات
Copyright © 2008 IRAN TVTO . All rights reserved