» جستجو در سایت
جستجوی پیشرفته جستجو در وب
منو اصلی
 
اخبار > دپارتمان ملی مهارت بانوان فارغ‌التحصیل ر‌اه‌اندازی می‌شود


    نسخه چاپي           ارسال به دوست

  دپارتمان ملی مهارت بانوان فارغ‌التحصیل ر‌اه‌اندازی می‌شود
 
 

 

علی‌ اوسط هاشمی صبح امروز در مراسم راه‌اندازی نخستین مرکز جوار کارگاهی آموزش مهارت پرورش گل و گیاهان تزیینی کشور در آبیک اظهار داشت: امروز 630 مرکز جوار کارگاهی در کل کشور داریم که با هدف‌گذاری صورت‌گرفته تعداد این مراکز بیش از 3 برابر شده و به 2 هزار واحد خواهد رسید.

وی با بیان اینکه بودجه و اعتبارات دولت برای مهارت‌آموزی به مهارت‌جویان و افراد جویای شغل بسیار محدود است، اضافه کرد: بنابراین برای توسعه مهارت‌آموزی نیازمند استفاده از ظرفیت و توانمندی بخش خصوصی هستیم و با توجه به اینکه نیاز به نیروی کار متخصص و ماهر امروز بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود، بنابراین توسعه کمی و کیفی مراکز جوار کارگاهی جزو سیاست‌های اصلی وزارت کار، رفاه و تأمین اجتماعی است.

اوسط هاشمی تقویت مهارت‌آموزی، برطرف‌سازی نیازهای شغلی و آماده‌ کردن جوانان برای ورود به بازار کار را 3 هدف اصلی از تأسیس مراکز جوار کارگاهی دانست و ادامه داد: با توجه به شکل حرفه‌ای و کارگاهی آموزش‌ها در مراکز جوار بنابراین فاصله بین آموزش‌های نظری و عملی در بخش فنی‌وحرفه‌ای کاملاً پر می‌شود و مهارت‌آموختگان مراکز جوار آماده ورود سریع به حوزه صنعت هستند.

65درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بیکار را زنان تشکیل می‌دهند

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در بخش دیگر سخنان خود به راه‌اندازی دپارتمان ملی مهارت بانوان فارغ‌التحصیل دانشگاهی اشاره کرد و گفت: با ایجاد این دپارتمان آموزش مهارت‌های تخصصی و حرفه‌ای به بانوان تحصیل‌کرده سامان پیدا می‌کند و زنان دانشگاهی ما برای ورود موفق به بازار کار تحت آموزش‌های پیشرفته شغلی قرار می‌گیرند.

اوسط هاشمی با ذکر اینکه 65 درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بیکار ما زنان هستند، افزود: بنابراین هدف از تأسیس دپارتمان ملی مهارت بانوان پایان دادن به بحران بیکاری و اشتغال زنان و بانوان تحصیل‌کرده‌ای است که بهترین سال‌های زندگی خود را پشت میزهای دانشگاه سپری کرده‌اند.

بحران مهارت میان قشر کارگر

معاون اقتصادی استاندار قزوین هم با اشاره به بحران مهارت میان قشر کارگر گفت: امروز بسیاری از واحدهای تولیدی ما به کارگر ماهر نیاز دارند؛ اما چون کارگران ماهر با حقوق و دستمزد امروز کار نمی‌کنند، بنابراین نیاز به ارتقای مهارت در میان کارگران ساده داریم و یا باید پایه حقوق کارگران ماهر را متفاوت از کارگران تازه‌کار تعیین کنیم.

عیسی قبادی ادامه داد: توسعه مهارت‌آموزی میان افراد مختلف در دوران سربازی جزو سیاست‌های مهارتی اصلی استان قزوین است که امیدواریم در شورای مهارت بتوانیم بهترین آموزش‌های ممکن را به سربازان ارائه دهیم.

 

  
   تاریخ درج خبر : 1400/05/23   |   ساعت درج خبر : ١٩:٣٤   |   تعداد نمایش خبر : 143


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
تاریخ آخرین بروز رسانی: 1400/09/14 | بازديدکنندگان اين صفحه: 658889 | بازديدکنندگان امروز: 457 | کل بازديدکنندگان: 6248258 | بازديدکنندگان آنلاین: 2 | زمان بارگزاري صفحه: 0.6370 ثانيه
مسئولیت محتوای اخبار به عهده روابط عمومی و اطلاعات درج شده در هر بخش به عهده مدیر مربوطه می باشد. طراحی، اجرا، پشتیبانی: مدیریت فناوری ارتباطات و اطلاعات
Copyright © 2008 IRAN TVTO . All rights reserved